המשפחה נקלטת בפנימיה

רונן הופנה לפנימיית בני ארזים בעקבות תקיפות, התעללות והפעלת טרור נגד בני משפחתו ומסגרות קודמות בהן שהה. רונן לא רוצה להיות פה. הוא מתנגד בכל כוחו, ומאיים לתקוף את הוריו, את אחיו התינוק, את ילדי הפנימייה ואותנו אם יכריחו אותו להישאר כאן.

רונן נקלט למרות התנגדותו. להורים ולרונן הוסברו כללי ההתנהגות במסגרת, ושבימים הראשונים יישללו ממנו הטבות רבות. הטבות אלו, כמו משחק במחשב או אפילו יצירת קשר עם הבית, נתפסו על ידו עד היום כזכויות המגיעות לו בכל תנאי, ללא קשר להתנהגותו. כעת מוסבר לו שאם יוכל לעמוד בכללי הפנימייה- תינתן לו האפשרות לצלצל להוריו. אם יתנהג יפה- ירוויח ויחזור לשחק במחשב. אם ישלוט בהתנהגותו, ייצא הבייתה לחופשות.

ההורים תודרכו לשיתוף פעולה עם התהליך הזה, ועם "הזכויות" של רונן שהפכו כעת ל"הטבות". נאמר להם שכך תחזור השליטה חזרה לידיהם, ושרונן יקבל מסר שיש לו עכשיו הורים חזקים עליהם הוא יכול  לסמוך ולהישען.

באותו הערב הגיעה ל"בני ארזים" חבילה גדולה מהמשפחה לרונן. חבילת ממתקים וחולצת סופרמן חדשה עליה מודפסת הכותרת  "גיבור על כולם".  דווקא מתנה כזו, ביום הראשון בו נלקחת ממנו האפשרות להיות גיבור על כולם…   המתנה העידה שלא רק רונן היה צריך ללמוד את כללי המשחק החדשים לפיהם את ההטבות יהיה עליו להרוויח בהתנהגות טובה. ששינוי יתחולל אצל רונן בעזרת עבודה משותפת ורצופה עם בני משפחתו.

לצורך הזה פועלת בבני ארזים התחנה לטיפול משפחתי. הפנימייה קולטת ילדים מבתים מרוחקים, מאילת עד רמת הגולן, ויש ביניהם ילדים למשפחות מפורקות ומסוכסכות. תנאים אלה אינם מאפשרים תמיד טיפול משפחתי בתחנה. לכן, עבודה רבה עם משפחות ילדי הפנימייה נעשית, גם באמצעות עדכונים שוטפים בין הצוות להורים, והתייעצות הדדית לגבי תפקודו של הילד במסגרת, בבית הספר ובמהלך חופשותיו בבית.