מתנדבים, עפיפונים ושיר

בחופשת הקיץ, הגיעה אלינו חבורת מתנדבים גדולה להעביר לילדי הפנימיה סדנה להכנה ובניית עפיפונים. הקבוצה כללה את משתתפי סדנאות חברת הומניקיישן – מרכז להתפתחות אישית ועסקית. בעקבות פעילות מוצלחת מאד, קיבלנו את מכתבה של היילי חן, מהנדסת תוכנה ומתנדבת בקבוצה:

סדנת עפיפונים של  משתתפי הומניקיישן בבני ארזים

סדנת עפיפונים של משתתפי הומניקיישן בבני ארזים

 –באוגוסט 2014 היתה לי הזכות לקחת חלק בפעילות הכנת עפיפונים עם ילדי בני ארזים.
לא פגשתי אותם קודם, הייתי סקרנית והתרגשתי. לא ידעתי למה לצפות והאם אצליח להתמודד.   הדבר היחיד הברור היה שהגעתי עם כל האהבה שיש. אחרי שהכנו את החדרים לפעילות, נכנסו הילדים והחדר התמלא באנרגיות.

החיבור עם הילדים נוצר בין רגע. הגענו קבוצה גדולה של מתנדבים כדי לאפשר לכל ילד או שניים לשבת עם מדריך משלהם. התחלנו להכין את העפיפונים יחדיו. החלטנו מראש שכל אחד בונה את העפיפון שלו, שנספק להם מודל של עשייה וחשיבה עצמאית מבלי להתערב לילדים בעבודה שלהם. היה משמח לראות איך הילדים לוקחים את הפעילות ברצינות, מתעמקים בחשיבה ובעשייה, מגלים יצירתיות, משתפים פעולה, מתמידים, נחושים להצליח בכוחות עצמם, ומאושרים כשהם מצליחים.

חוויה מיוחדת התרחשה במהלך הכנת העפיפונים. ברקע התנגן שיר שאינני מכירה, ואז בין רגע כל הילדים בחדר הצטרפו ושרו אותו ביחד. זה לא קרה בצורה מתוכננת. אותו רגע היה קסום ומיוחד. השלווה ששרתה בחדר, האומץ, הבטחון וההעזה – היוו עבורי השראה גדולה.
יצאנו החוצה להעיף את העפיפונים. היה מפעים לראות את שמחת החיים של הילדים פורצת החוצה. החיוכים שלהם, הצחוקים שלהם עשו כיף לכולם.

אנחנו נמצאים בתחילתה של שנה חדשה, אני מאחלת לילדים שנה פורייה ומוצלחת.
תזכרו תמיד – אתם יכולים להיות כל דבר אותו תרצו וכל דבר אותו תחלמו.
ולסיום רוצה לאמר לילדים תודה על כך שאפשרתם לי להיות חלק מהיום הקסום הזה. תודה שחלקתם עימי חוויות וסיפורים. מילאתם אותי באהבה, שימחתם אותי ונהנתי מכל רגע.
באהבה,
היילי

 

סגור לתגובות.