מ. מבני ארזים ייצג את בית ספרו במשלחת לפולין

111

בחודש שעבר טס הילד מ. בפעם הראשונה בחייו לחו"ל. מ., חניך פנימיית בני ארזים, נבחר על ידי בית ספרו "עתיד פלמחים" להשתתף במשלחת לפולין. הנסיעה היתה בבחינת הגשמת חלום – לא מובן מאליו שילד פנימייה הקולטת ילדים שנפלטו שוב ושוב ממסגרות חינוך, ייבחר לייצג בית ספר בנסיעה כזו.

מ. ערך עם שובו הרצאה לילדי הפנימייה ולצוות, סיפר חוויות והראה תמונות שצילם (התמונה המופיעה כאן, צולמה על ידו בעת סיור במחנה הריכוז). הוא סיפר על רגעים קשים במיוחד, כשניצב עם שאר חברי המשלחת מול קבר אחים. "שום דבר לא יכול היה להכין אותי לזה", סיפר. השתררה שתיקה ואחד הילדים שאל: "יש היום עוד נאצים"? כשהראה צילום מבלוק במחנה הריכוז, ניסו הילדים להבין: איפה החלון? השירותים? כמה אנשים ישנו שם יחד? "כל שאלה שנשאלה שם", מספר עודד קורתי, מנהל הפנימיה, "הצביעה שאולי מתחילה לחלחל בין הילדים שלנו תמונה מוחשית יותר של משמעות השואה. הילדים היו מרותקים וחלקם הזילו דימעה. לא קורה הרבה שאנחנו נאלצים לקטוע את זרם השאלות, כי מגיע זמן לסיים". 

במימון נסיעתו של מ. סייעה עמותת "פריחת הרותם". עמותה זו שמה לה למטרה להגשים חלומות ולחזק תקווה לילדים שהחיים היקשו עליהם, וליוותה את "בני ארזים" בשנה האחרונה במיגוון יוזמות ופעילויות. "פריחת הרותם" קמה על ידי הוריה של רותם מיכל פרסי שנפטרה ממחלת הלוקמיה בגיל 16, בכדי להנציח את זיכרה ואת רוחה. ילדי הפנימיה צפו השנה בסרט תיעודי על ההתמודדות האמיצה של רותם בשנות חייה הקצרות. הארוע תועד בתכנית "המערכת" של מיקי חיימוביץ' בערוץ 2. הסרט לא היה קל לצפייה, גם לא למבוגרים, אך ילדי הפנימיה הזדהו. "רותם נתנה לי תקווה", אמרה ע. בתום הצפייה, "היא הראתה איך אפשר לשמוח גם ברגעים מייאשים, ולהתגבר על מיכשולים".

סגור לתגובות.